Dell XPS 17 9700 – istotne wzmianki

Komputer przenośny taki jak Dell XPS 17 9700 to dotykowy ekran o przekątnej 15,6 cala i błyszcząca matryca, maszyna ta to też system operacyjny Windows 10 i 64 GB pamięci RAM. W jego przypadku wiele znaczy też procesor CORE i9 10885H o ośmiu rdzeniach i dysk twardy SSD o pojemności 2000 GB. Rzecz jasna laptop ten ma wzmocnioną konstrukcję i waży trochę ponad dwa i pół kilo, ale nie jest to laptop pancerny i na dokładkę nie ma on pomocnego portu HDMI, dzięki któremu da się wyświetlać prezentacje na sporym telewizorze LED. Ma on też cztery porty typu USB, do których można podłączyć choćby dysk przenośny i wbudowany mikrofon współpracujący z kamerą internetową, czyli gadżety bardzo ważne jeśli często robimy telekonferencje, bo to właśnie na kontakcie za pomocą komputera teraz opiera się praca specjalisty takiego jak grafik komputerowy.

Komputer przenośny taki jak Dell XPS 17 9700 to dotykowy ekran o przekątnej 15,6 cala i błyszcząca matryca, maszyna ta to też system operacyjny Windows 10 i 64 GB pamięci RAMDell XPS 17 9700 to także czytnik linii papilarnych, który zabezpiecza pliki nad którymi pracujemy, zabezpieczenie tego typu jest bardzo ważne, bo nie znajdujemy się przez cały czas przy komputerze, czyli jakaś przypadkowa osoba nie może zerkać w nasze pliki i to zwłaszcza w miejscu naszej pracy. Dodatki takie jak Bluetooth też ułatwiają pracę na komputerze, bo nie trzeba cały czas używać różnych typów pamięci przenośnej, po to by przenieść plik lub pliki na dysk drugiego komputera. Mowa tu o tym, że niektórzy specjaliści pracują na dwóch komputerach jednocześnie i muszą mieć możliwość szybkiego przenoszenia plików.

Dla informatyka uwielbiającego sprawne maszyny, takie jak Dell XPS 17 9700 kluczowe znaczenie ma jego bardzo wydajny procesor, bo to dzięki niemu może wykonać bardzo wiele i to w krótkim czasie. W tym konkretnym przypadku pamięć RAM też ma znaczenie, oraz to że laptop ten kosztuje tyle co dobry samochód kompaktowy, ale na wydajności w miejscu pracy nie można oszczędzać, choć ten komputer ma też urodziwą obudowę.

Zdjęcie utworzone przez wayhomestudio - pl.freepik.com