HP ZBook 17 G7

HP ZBook Fury 17 G7 (więcej: http://amt-notebooki.pl/co-warto-wiedziec-o-procesorze/) to najnowsza rewizja największej mobilnej stacji roboczej oferowanej przez firmę HP. Może się ona pochwalić najwyższą wydajnością jeżeli chodzi o tę klasę urządzeń. Projektanci zadbali, o to by wszystkie elementy urządzenia perfekcyjnie się zgrywały i dawały użytkownikowi końcowemu najwyższy komfort pracy w każdych warunkach.

HP ZBook Fury 17 G7 to najnowsza rewizja największej mobilnej stacji roboczej oferowanej przez firmę HPPierwszym co widzimy po wyjęciu urządzenia z pudełka to jego wielki rozmiar, za którym idzie oczywiści duża matryca, której przekątna wynosi 17 cali, jako że nie tylko rozmiar jest atutem ekranu tego urządzenia. Jest nim również wysoka rozdzielczość w zależności od wybranej konfiguracji, będzie to Full HD albo 4K UHD. Warte warto wspomnieć o matowej matrycy umożliwiającej wygodną pracę nawet w mocno oświetlonym pomieszczeniu.

Jako że mówimy o urządzeniu którego przeznaczeniem jest wymagająca wysokiej wydajności praca to trzeba wspomnieć o tym co kryje się we wnętrzu obudowy, a jest na czym zawiesić oko.

Przy pracy ważna jest płynność i możliwość szybkiego zarządzania danymi w obrębie naszej jednostki roboczej, w tym urządzeniu za to będzie odpowiadać szybki dysk SSD o wysokiej pojemności. Ważnym czynnikiem wpływającym na płynność w codziennym wykorzystaniu komputera jest również pamięć RAM, której nam z pewnością nie zabraknie, ponieważ możemy jej mieć od 16 GB do nawet 128 GB. Przejdźmy do podzespołów, które będą przydatne podczas cięższej pracy na przykład przy pracy grafika. Procesorem napędzającym tę stację roboczą to Intel Core i7 lub i9 oba procesory są 10 generacji co oznacza, że łączą wysoką wydajność z maksymalną oszczędnością energii. Kolejny znaczący element definiujący wydajność tego sprzętu to karta graficzna, a tutaj jest to układ przygotowany przez cenioną firmę NVidia słynącą z produkowania wydajnych kart graficznych. Karta znajdująca się w naszym sprzęcie zależna będzie od wybranej konfiguracji, a do wyboru mamy karty z serii NVidia Quadro RTX model oznaczone jako 3000, T2000, T1000, 5000, 4000.

Biznes - obraz utworzony przez freepik - pl.freepik.com