Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 – przystępna opcja

Laptop taki jak Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 to w przypadku tej przystępnej opcji system Windows 10, procesor Core i7 10750H o sześciu rdzeniach, dysk SSD o pojemności 512 GB, 16 GB pamięci RAM typu DDR4, Bluetooth, czytnik kart pamięci, matowa matryca, ekran 17.3 cala, sześć portów USB w tym jeden port USB 3.0 i port typu HDMI, oraz masa wynosząca trzy i pół kilograma. Zdaniem ludzi pracujących przy grafice komputerowej taki laptop powinien być dość masywnym, ale też powinien mieć procesor Core i9 o ośmiu rdzeniach i 64 GB pamięci RAM typu DDR. Z tego typu osprzętem praca nad filmem w jakości 4K jest znacznie łatwiejsza, a wiele ułatwia też rozbudowany czytnik kart pamięci, dzięki któremu pobieranie ujęć i filmów z karty pamięci aparatu jest bajecznie proste.

Laptop taki jak Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 to w przypadku tej przystępnej opcji system Windows 10, procesor Core i7 10750H o sześciu rdzeniach, dysk SSD o pojemności 512 GB, 16 GB pamięci RAM typu DDR4, Bluetooth, czytnik kart pamięci, matowa matryca, ekran 17.3 cala, sześć portów USB w tym jeden port USB 3.0 i port typu HDMI, oraz masa wynosząca trzy i pół kilogramaMaszyna taka jak Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 to też dopracowana przez lata matowa matryca, dzięki której da się pracować na rozkładanym krześle na tarasie otulonym winoroślami, czyli tam gdzie naturalne nasłonecznienie utrudnia zobaczenie tego, co dzieje się na ekranie. Rzecz jasna ten konkretny laptop Lenovo nie posiada dotykowego ekranu, ale nie każdej osobie pracującej tego typu ekran pomaga. Mowa tu dokładnie o tym, że przypadkowe dotknięcie ekranu dotykowego to problem, bo to dotknięcie może skończyć się utratą części istotnych danych.

Sprzęt taki jak Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 ma też trwałą obudowę, która we wzorowy sposób trzyma podzespoły elektroniczne, czyli nic w jego wnętrzu nie grzechocze. Zaleta ta wiele znaczy bo nie markowe laptopy mają problem z trwałością i czasami ulegają uszkodzeniu, gdy przypadkowo i niezbyt mocno uderzy się nimi o biurko. Problemu tego nie mają laptopy Lenovo, bo ich obudowy zazwyczaj są trwalsze, ale design w ich przypadku też jest o wiele ciekawszy, czyli to nie tylko taka srebrna i efektowna ramka wokół podświetlanej na niebiesko klawiatury. W przypadku tej konkretnej obudowy kobietom spodoba się znacznie więcej detali.

Zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com