Problem z siecią bezprzewodową

Odkąd laptopy posiadają karty sieciowe z modułem WiFi, w znaczy sposób ułatwiło to korzystanie ze sprzętu w dowolnym miejscu. Brak konieczności podłączenia kabla LAN spowodował, że notebooki z pełną odpowiedzialnością możemy nazwać urządzeniami przenośnymi. Niestety połączenia bezprzewodowe często ulegają drobnym usterkom, z którymi musimy sobie radzić. Laptop biznesowy bez WiFi jest zdecydowanie mniej funkcjonalny i pomimo, że nadal jest przenośny, to jesteśmy zmuszeni do pozostania w pobliżu wtyczki LAN.

Jak można naprawić problemy z łącznością?

Odkąd laptopy posiadają karty sieciowe z modułem WiFi, w znaczy sposób ułatwiło to korzystanie ze sprzętu w dowolnym miejscuJeśli Twój laptop nie wyszukuje żadnej sieci bezprzewodowej, zrestartuj na początek komputer. Następnie powtórz czynność, tym razem z routerem. Lenovo ThinkPad E15 2 gen. który posiada dysk SSD 256 gigabajtów oraz jest niezwykle energooszczędny posiada również kartę sieciową jak wiele innych urządzeń. Konieczna może okazać się bardziej zaawansowana czynność, polegająca na odinstalowaniu aktualnego sterownika oraz zainstalowania nowego, kompatybilnego z naszym urządzeniem.

Jeśli problem nadal występuje wyłącz tryb oszczędzania karty sieciowej. W tym celu znajdź „menedżer urządzeń”, wybierz kartę sieciową, kliknij prawym przyciskiem i wybierz właściwości. Przejdź do zakładki zarządzanie energią i odznacz opcje „Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii”. Alternatywnym sposobem może również okazać się systemowe rozwiązywanie problemów z siecią bezprzewodową. W tym celu należy otworzyć ustawienia, następnie sieć i internet i znaleźć opcje „narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią”. Możliwą przyczyną może być również stare oprogramowanie. Zaktualizuj system windows do najnowszej wersji. Jeśli pomimo wykonania tych wszystkich operacji laptop nadal ma problemy z łącznością, należy wybrać się do serwisu w celu zdiagnozowania usterki.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com