Przesyłanie pliku z laptopa na telefon

Przesyłanie plików z laptopa na telefon nie jest trudną czynnością, ale często przydaje się w codziennym życiu. Być może przeżyliście już kiedyś sytuację, w której konieczne było szybkie skopiowanie pliku i zaniesienie go do drukarni. O ile mamy dostęp do internetu, nie stanowi to żadnego problemu, bowiem możliwe jest wysłanie wiadomości mailem, jednak co jeśli akurat mamy do czynienia z przerwą dostawcy internetu, a pendrive wyjątkowo został w domu? Okazuje się, że wystarczy posiadać przy sobie telefon, który również może być świetnym nośnikiem danych. W jaki sposób przesłać dany plik z laptopa na telefon? Aby się tego dowiedzieć, warto przeczytać poniższy artykuł.

Jak podłączyć telefon do laptopa?

Przesyłanie plików z laptopa na telefon nie jest trudną czynnością, ale często przydaje się w codziennym życiuJednym z najpopularniejszych sposobów jest skorzystanie z kabla USB, który to dostępny jest zapewne w każdym domu. Jeśli jesteśmy posiadaczami modelu HP EliteBook x360 1030 G7 mamy do czynienia z wieloma złączami USB, dlatego tego typu czynność nie sprawia najmniejszych problemów. Biorąc dodatkowo pod uwagę szybki dysk twardy SSD o pojemności 512 gigabajtów możemy liczyć na szybkie przesyłanie danych. Kiedy uda się nam podłączyć kabel zarówno do telefonu, jak i do notebooka. Teraz należy odblokować smartfona, a po chwili naszym oczom ukaże się specjalny komunikat. Możemy wówczas wybrać typ połączenia właściwie jednym kliknięciem. Gotowe! Przesyłanie plików z laptopa na telefon i odwrotnie jest już możliwe.

Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się wysłanie danych plików za pomocą Bluetooth. Jest to jednak dobre rozwiązanie tylko w przypadku folderów o mniejszych rozmiarach. Aby tego dokonać, konieczne okaże się włącznie modułu na telefonie i laptopie. Po wybraniu odpowiednich danych po kilkunastu sekundach możemy cieszyć się z udanego przesłania danych.

Technologia autorstwa jcomp - pl.freepik.com