ThinkPad P43s: Notebook biznesowy z górnej półki

ThinkPad P43s to jeden z notebooków, których Lenovo nie może się powstydzić. To model do zastosowań profesjonalnych, który śmiało można zaliczyć do kategorii piórkowej – jego waga zaczyna się już od 1,5 kg. Jest to naprawdę niewiele, jeśli pod lupę weźmiemy przekątną ekranu 14 cali i szereg wprowadzonych innowacji. W środku znajdziemy szybki procesor Intela w 14nm architekturze, dedykowaną kartę graficzną, a także nowoczesną łączność (m. in. Wi-Fi 6, NFC i Thunderbolt).

ThinkPad z górnej półki wydajnościowej

ThinkPad P43s to jeden z notebooków, których Lenovo nie może się powstydzićPo otwarciu górnej klapy naszym oczom ukaże się 14-calowa matryca. Zaraz pod nią widoczne są posrebrzane zawiasy, z kolei niżej dostępna jest wygodna klawiatura wyspowa. Na samym dole obecny jest touchpad w kolorze czarnym. W centrum wyróżnia się czerwony trackpad (gładzik) do alternatywnego sterowania kursorem.

Gdy zajrzymy w specyfikację sprzętową to możemy poczuć się miło zaskoczeni. Pomimo że Lenovo ThinkPad P43s jest ultrabookiem to spotkamy w nim komponenty z wyższej półki (więcej), do wykorzystania w bardziej wymagających aplikacjach. Stabilność działania i wydajność w trakcie wykonywania zadań zapewnią nam:

  • procesor Intel Core Whiskey Lake – do i7-8665U (1,9 GHz, w Turbo do 4,8 GHz),
  • karta graficzna NVIDIA Quadro P520,
  • pamięć RAM od 8192 MB do 48 GB (DDR4-2400 MHz),
  • dysk twardy od 250 GB do 2 TB (SSD PCIe NVMe).

Złącza w P43s doczekały się technologii Thunderbolt 3 (w jednym z dwóch USB-C), 2 USB-A, HDMI, złącza RJ-45, audio i czytnika kart microSD.

Lenovo w biznesowych propozycjach ponad wszystko stawia bezpieczeństwo. Tak jak w innych urządzeniach mobilnych producent umieścił zabezpieczenia w postaci modułu TPM 2.0, zasłonki ThinkShutter przed szpiegowaniem, czytnika linii papilarnych oraz na życzenie matrycy PrivacyGuard/PrivacyAlert.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com